Malesina :-)
460-.JPG

MALESINA*CZ

268-.JPG

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (65 | 90%)

Které domácí zvíře je vaše nejoblíbenější?

Kočka (83 | 72%)
Pes (13 | 11%)
Papoušek (3 | 3%)
Křeček (4 | 3%)
Morče (3 | 3%)
Králík (6 | 5%)
Jiné (3 | 3%)

Kolik máte doma koček?

1 (21 | 22%)
2 (45 | 46%)
3 a více (18 | 18%)
Sestavuji aktuální kalendář ...


Zajímavosti

ZAJÍMÁ VÁS, KDE SE NACHÁZÍ PRAVÝ KOČIČÍ RÁJ?

Je to na farmě o rozloze 25 akrů v americkém Ponte Vedra Beach na Floridě. Tento kočičí azyl pro bezdomovce je vlastně obrovský útulek, který založil velký milovník koček Craig Grant v r. 2003 s názvem Caboodle Ranch.
Útulek vlastní všechna potřebná hygienická a veterinární povolení a zachránil již 500 koček, které neměly svého pána.
Graig tam žije sám jen s kočkami, poskytuje jim krmení, čerstvou vodu, postavil jim domečky, které je chrání před nepřízní počasí a umožňují dostatek soukromí při odpočinku. Kočičky jsou vykastrované, odblešené, odčervené, dostává se jim pohlazení. Každá má svůj smutný příběh jako všechny mňoukalky z kočičích útulků, ale dnes už jim nic neschází.
I když Craig Grant vše financuje z vlastní kapsy, pracuje 14 hodin denně, 7 dní v týdnu a vzdal se veškerého luxusu, aby mohl trávit každou chvilku se svými kočkami, přesto je šťastný. Nebo právě proto?? Nezávidíte mu trochu? Já ano!

Caboodle Ranch, stejně jako mnoho kočičích azylů po celém světě a samozřejmě i u nás, trpí nedostatkem finančních prostředků. Ale podívejte se alespoň na pár obrázků - toto miniměstečko je opravdu skutečný kočičí ráj na Zemi!
Kdo chce vidět více, může se podívat na: www.caboodleranch.com
3eb618abe4_81192349_o2.jpg
7691dfe5d7_81192388_o2.jpg
777834de4c_81192692_o2.jpg
ab9b65e944_81192696_o2.jpg
ebee623b17_81192445_o2.jpg
tumblr_l8yqd2EuNP1qzrvd9.jpg
caboodlepic.jpg
c63554fbc633e0f67c8096662ef29436dHVtYmxyX2w4eXJ6clZFTkcxcXpydmQ5LmpwZw==.jpg
A-ranch-026_edited.jpg
Souhrnným názvem zooterapie jsou označovány rehabilitační a psychosociální metody, které využívají pozitivního působení zvířat na člověka. V canisterapii je prostředníkem a prostředkem takového léčebného působení pes, při hipoterapii kůň a u felinoterapie kočka.


KRÁTKÁ HISTORIE FELINOTERAPIE

Felinoterapie staví na podobných principech jako canisterapie, ale zatím u nás nemá tak dlouhou tradici. Přitom jsou kočky v mnoha ohledech nejen stejně vhodné jako psi, ale jsou také pro svou menší velikost v leckterých zařízeních přiměřenější a navíc nemusejí procházet žádnými zvláštními zkouškami. Vybraná zvířata musí mít klidnou, milou a vstřícnou povahu a samozřejmostí musí být jejich stoprocentní zdraví.


KOČKY NEJEN K CHYTÁNÍ MYŠÍ

Odpradávna měly kočky své místo v lidských obydlích kvůli své schopnosti zbavovat člověka hlodavců. Kočky jako osobnosti, které dokážou být kromě své užitečnosti ještě veselé, hravé a přítulné, se zároveň projevují jako silné individuality – někdy se sklonem prosazovat vlastní vůli, ale vždy se schopností vcítění a intuice. Pět kočičích smyslů je dovedeno až k tajemné dokonalosti a jejich obratnost je až neskutečná. To dohromady kolem koček vytvářelo a vytváří jakési mystično. Některé dávné i méně dávné civilizace kočky doslova zbožňovaly, tedy stavěly je na úroveň bohů, bůžků a model, a to nejen pro jejich specifické povahové vlastnosti, ale také pro jejich dokonalý exteriér – tedy pro stejné důvody, pro které je naopak středověké tmářství odsuzovalo a pronásledovalo.


KDY FELINOTERAPIE LÉČÍ

Základem felinoterapie je využití vrozeného daru empatie, intuice a léčivé energie koček. To může dokázat člověku zapomenout na bolest a utrpení, navozovat duševní harmonii a napomáhat najít ztracenou životní rovnováhu, vytvářet nový smysl života, odnímat pocit osamění. I prostá zodpovědnost za blízkého milovaného tvora drží mnohdy nemocné, postižené, staré nebo nešťastné lidi při životě.

Oblast psychická je s oblastí fyzickou velmi úzce spojena. Handicapovaný člověk se může cítit vyhoštěn z lidské společnosti, uzavírat se do sebe, přestávat komunikovat s okolím a navazovat nové sociální kontakty s lidmi. Zvíře však dokáže člověku mnohé nahradit. Přijímá člověka bez předsudků a podmínek, a přitom mu poskytuje dostatek podnětů včetně náhradní citové vazby, stává se jakýmsi prostředníkem mezi člověkem a okolním světem, ale vyžaduje také splnění určitých podmínek ke svému životu - a tedy pro člověka tolik důležitý pocit zodpovědnosti a nezastupitelnosti.


PROČ PRÁVĚ KOČKY

Ke všem kladům zooterapie přistupuje právě u felinoterapie další, neméně důležitý detail: léčebné působení kočky může probíhat i v omezeném prostoru, kočka nevyžaduje pravidelné venčení ani výcvik. To ocení všichni lidé s omezenou hybností – tělesně postižení i senioři. Kočka je pro ně ideálním "terapeutem" a společníkem.

Tam, kde je to možné, stávají se kočky každodenní součástí života postiženého člověka a mohou tak na něho působit soustavně. Lidé žijící ať už dočasně, nebo trvale ve zdravotnických či pečovatelských zařízeních jsou spíše odkázáni na docházení dobrovolníků, kteří své kočky k felinoterapii propůjčují. Pokud jde o plemeno kočky, nepanuje mezi odborníky na felinoterapii jednotný názor. Zatímco někteří upřednostňují především z hygienických důvodů krátkosrstá plemena, jiní naopak preferují rasy dlouhosrsté, které přímo vybízejí k pohlazení.
Zejména u dlouhodobě nemocných dětí se stává, že se až v rámci felinoterapie probíhající v nemocnici poprvé v životě dotknou srsti živého zvířete. Například v mateřské školce při brněnské fakultní nemocnici si dětští pacienti mohou s kočkou nejen pohrát a pomazlit se s ní, ale také např. učesat, takže se učí, jaké potřeby zvíře má a jak se o ně třeba někdy v budoucnu doma postarat.
Felinoterapie v domovech pro seniory zas oddělí jednotlivé dny v týdnu, zkrátí dlouhou chvíli, umožní zapomenout na osobní traumata a celkově zklidní organismus. Felinoterapie provozovaná v užším kolektivu povzbuzuje dlouhodobou paměť i komunikaci, když si klienti vybavují své předchozí zkušenosti s domácími zvířaty a dělí se o své vzpomínky s ostatními.
Je to také ideální podpůrná metoda pro léčbu závislostí, neuróz, stresů a neklidu s cílem korigovat problémové chování a mírnit důsledky postižení. Všeobecně známé jsou účinky felinoterapie při snižování krevního tlaku, podpůrná léčba psychických potíží, stresu, pocitů úzkosti a fóbií prostřednictvím bezprostředního kontaktu a doteku.


PŘIROZENÝ LÉČITEL

I když nebude právě vaše kočka zařazena do programu felinoterapie, vždy bude fungovat jako nenucený a bezprostřední léčitel a přítel všech postižených nebo osamělých. Aniž si to člověk uvědomí, bude díky kočce nucen přehodnotit své dosavadní postoje, učit se zodpovědnosti a rozvíjet své schopnosti motorické i ty mentální.Čerpáno z časopisu Planeta zvířat.
Doufám, že se Vám moje stránky líbí a že se sem znovu vrátíte...

Malesina.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one