Malesina :-)
460-.JPG

MALESINA*CZ

268-.JPG

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (65 | 90%)

Které domácí zvíře je vaše nejoblíbenější?

Kočka (83 | 72%)
Pes (13 | 11%)
Papoušek (3 | 3%)
Křeček (4 | 3%)
Morče (3 | 3%)
Králík (6 | 5%)
Jiné (3 | 3%)

Kolik máte doma koček?

1 (21 | 22%)
2 (45 | 46%)
3 a více (18 | 18%)
Sestavuji aktuální kalendář ...


Vzpomínáme...

Bylo to asi v roce 1987. Bydleli jsme v Ostravě a tehdy moji rodiče nechtěli o žádném zvířeti do bytu ani slyšet. Jednou jsme přijeli s rodiči z nějaké návštěvy a pod nohy se nám přimotalo malé černé kotě. Nejdříve ho rodiče nechtěli vůbec vzít domů, ale byl už večer a tak jsme ho vzali domů "na jednu noc". Ráno jsme zjistili, že kočička nic zlého neprovedla a vzorně použila píseček. Tím asi rozhodla o tom, že u nás zůstane. Dali jsme jí jméno Lucka.

Lucka byla zpočátku kočička bytová, ale časem začala chodit ven. Bydleli jsme tehdy v malém činžáku, takže mohla kdykoliv ven a když chtěla dovnitř, tak jen zamňoukala za dveřmi od bytu. Sousedi ji měli rádi, dávali jí taky nějaké dobroty. Pak jsme zjistili, že Lucka bude mít koťata. V létě se jí narodily tři koťata, všechny černé jako ona. Vzorně se o ně starala a když vyrostly, tak jsme je rozdali. Tak nám zůstala zase jen Lucka. Lucka byl hodná, mazlivá, nejvíce si oblíbila mého otce.

Potom nám do života vstoupila další kočka, teda kocour. U mamky v práci měli dvě koťata. Asi je tam porodila nějaká toulavá kočka a když povyrostly, nechala je tam. Koťata se lidí bála, ale co jim dali k jídlu, všechno snědly. Byl asi listopad 1989, bylo chladno a jednoho dne mamka přinesla kotě domů. "Jen přes zimu, aby tam neumrzlo." Druhé si vzal její kolega z práce. Byla to malá syčící kulička šedočerně mourovatá. Byl to kocourek a dostal jméno Muryš.

S Luckou se moc rádi neměli. Lucka by se s ním kamarádila, ale on se jí bál, syčel na ni a pořád se někde schovával. Než pochopil, že mu nechceme ublížit, choval se tak i k nám. Lucka pořád chodila ven, Muryš byl doma, protože byl ještě malý. Bohužel 20. prosince 1989 naši Lucinku přejelo auto. Nikdy u nás nebyl moc velký provoz a ona si asi myslela, že tu cestu přeběhne na druhou stranu ještě před tou vrčící věcí. Nestihla... Byly to moc smutné vánoce.

Tak u nás už kocourek zůstal. Jmenoval se Muryš, ale volali jsme na něho Muryšku, Ryčí, Rycharde. Až mu to zůstalo. Byl z něho kocour Rychard.

Časem se Rychard taky naučil chodit ven, ale jeho výlety byly zpravidla delší. Byl to kocour a ten se více toulal. Venku se pral a občas si taky přinesl natržené ucho. Ale doma to byl mazlíček nejmazlíčkovatější.

Kocoura Rycharda měli moji rodiče ještě asi rok potom, co jsem se vdala a odstěhovala do Havířova. Nakonec doplatil na svoje boje s ostatními toulavými kocoury z okolí a zemřel 21. března 1993 na infekci z nějakého velkého poranění.

Našla jsem několik starých fotek Lucky a Rycharda. Můžete si je prohlédnout ve fotogalerii. Prosím omluvte kvalitu snímků.
Doufám, že se Vám moje stránky líbí a že se sem znovu vrátíte...

Malesina.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one