Malesina :-)
460-.JPG

MALESINA*CZ

268-.JPG

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (65 | 90%)

Které domácí zvíře je vaše nejoblíbenější?

Kočka (83 | 72%)
Pes (13 | 11%)
Papoušek (3 | 3%)
Křeček (4 | 3%)
Morče (3 | 3%)
Králík (6 | 5%)
Jiné (3 | 3%)

Kolik máte doma koček?

1 (21 | 22%)
2 (45 | 46%)
3 a více (18 | 18%)
Sestavuji aktuální kalendář ...


Artritida je onemocnění poškozující chrupavky a způsobující záněty kloubů. V minulosti platil široce rozšířený názor, že kočky obecně artritidou netrpí a pokud ano, dosahuje její výskyt malého významu. Během minulých pěti let však narostl počet studií a publikací, které zjistily mimořádně vysoký výskyt této nemoci u starších koček. Dnes už bohužel musíme vnímat artritidu u koček jako běžný problém.

Problémy s klouby se obvykle objevují tehdy, když se chrupavka, která má za úkol tlumit nárazy kostí, opotřebovává rychleji, než se stačí obnovit. To vede k bolesti a otokům kloubů. Pokud kočka trpí artritidou, mezi nejběžnější příznaky patří snížená aktivita (více spí a méně se hýbe) a omezená schopnost nebo ochota skákat nahoru nebo z výšek dolů. Někdy kočky začnou vyloženě kulhat nebo chodí ztuhle. Tyto příznaky jsou často nápadnější, když se kočka zvedá z klidové pozice. Příležitostně mohou kočky vykazovat známky bolesti, pokud se jejich kloubů dotknete nebo pokud jsou natahovány, a nejsou dostatečně ohebné při čištění své srsti.
Onemocnění je daleko běžnější u koček starších a těch s nadváhou. Některá kočičí plemena mohou být k artritidě náchylnější, např. perské, siamské a himálajské kočky. Kdo má podezření, že jeho kočka trpí artritidou, měl by si co nejdříve naplánovat návštěvu veterináře. Zároveň může vylepšit péči o svého mazlíčka. Důležité je zachovat jeho pohyb, např. poskytnout kočce různé rampy nebo pomůcky, aby mohla dosáhnout na svá oblíbená místa i bez nutnosti skákání.
Postupem času vědci přišli na to, že rozvoj artritidy lze omezit také správnou výživou. Společnost Hill´s, přední světový výrobce krmiv pro psy, vyvinula klinickou dietu s názvem Hill’s Prescription Diet Feline j/d. Jedná se o jediné léčebné krmivo, u něhož bylo klinicky prokázáno, že obnovuje u koček pohyblivost tím, že ulevuje bolestivosti jejich kloubů a chrání chrupavky. Jeho účinek je způsoben vysokými koncentracemi DHA, což je vícenenasycená mastná kyselina, o níž bylo zjištěno, že ulevuje zaníceným tkáním a snižuje bolestivost kloubů. Krmivo zkráceně nazývané j/d zároveň obsahuje L-karnitin a L-lysin, látky pomáhající udržovat optimální hmotnost a zajišťovat lepší svalovou podporu kolem kloubů. Obnovování chrupavek podporují glukosamin a chondroitin sulfát.
V předběžné studii provedené společností Hill’s polovina majitelů koček, kterým bylo podáváno krmivo Hill’s Prescription Diet Feline j/d, zaznamenala zlepšení alespoň v jednom aspektu pohyblivosti jejich koček. Přes 70 % z nich pozorovalo zlepšení alespoň jednoho aspektu kognitivních funkcí jejich koček.
Na rozdíl od medicínských metod léčby má j/d tu výhodu, že se jedná o chutné a lákavé krmivo, jež zvířatům poskytuje kompletní vyrovnanou stravu a skvěle chutná.
Společnost Hill’s má k dispozici tým veterinářů a odborníků na výživu, kteří každoročně publikují na 50 výzkumných studií či kapitol učebnic a přednášejí na nejprestižnějších školách veterinárního lékařství. Za pomoci znalostí těchto předních odborníků společnost Hill’s jako první na světě vyvinula speciálně sestavené krmivo pomáhající zvládnout některá specifická onemocnění psů a koček. V červnu roku 2007 společnost Hill’s otevřela při fakultní nemocnici Univerzity v Liverpoolu průkopnické "rehabilitační centrum" pro zvířata trpící problémy s pohyblivostí. Zde pomáhá léčit zvířata s nemocemi, jako je osteoartritida.
Doufám, že se Vám moje stránky líbí a že se sem znovu vrátíte...

Malesina.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one