Malesina :-)
460-.JPG

MALESINA*CZ

268-.JPG

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (65 | 90%)

Které domácí zvíře je vaše nejoblíbenější?

Kočka (83 | 72%)
Pes (13 | 11%)
Papoušek (3 | 3%)
Křeček (4 | 3%)
Morče (3 | 3%)
Králík (6 | 5%)
Jiné (3 | 3%)

Kolik máte doma koček?

1 (21 | 22%)
2 (45 | 46%)
3 a více (18 | 18%)
Sestavuji aktuální kalendář ...


Kdo si hraje nezlobí

Hračka musí být pro kotě především atraktivnější než zakázané předměty.


HRY MALIN NEZRALÝCH...

Přinesli jste si domů kotě? Pokud jste měli příležitost vybrat si své koťátko přímo z vrhu, určitě jste strávili dlouhou chvíli pozorováním jejich dovádění. Vzájemné hry koťat jsou velice zábavné, ale zábava je to právě jen pro člověka. Pro koťata je to nácvik, při kterém si pudové chování zděděné pro předcích doplňují o praktickou přípravu na všechny situace, které jim život přinese: útok i útěk, lov, sexuální chování, vztah k ostatním jedincům svého druhu. Legrační pohyby koťat při hře se už po několika dnech zdokonalují, takže lze zcela zřetelně rozpoznat plížení ke kořisti i její symbolické zakousnutí do krku nebo do šíje. Kořist při hrách představuje nejčastěji některý ze sourozenců, ale může to být kočičí matka – případně její ocas – nebo chovatel.
Když si takové kotě vyberete a přinesete si je domů, bude se cítit osamělé. Abyste mu přizpůsobování nové rodině co nejvíce zpříjemnili, pomůže zase – hra. Kotě si dokáže hrát na lovení kořisti celé hodiny, a i když už dávno nebudete mít čas nebo náladu, bude stejně lovit všechno, co se jen trochu hýbe. A aby to nebyly vaše záclony, květiny, kalhoty nebo papuče, musíte kotěti předložit hračky.


MAŠLIČKA NA PROVÁZKU A TY DRUHÉ

Hračka musí být pro kotě především atraktivnější než zakázané předměty.
Musí být z trvanlivého materiálu, aby odolala náporu ostrých drápků a špičatých zoubků.
Hračka musí být buď omyvatelná, nebo prací.
Ze svého starého plyšového zvířátka odstraňte korálková očka, z gumových hraček pískátka.
Míčky a kuličky by měly být tak velké, aby je kotě nedokázalo spolknout.
Budete překvapeni, co všechno kotě považuje za hračku: zmačkaný papír, peříčko v průvanu, pingpongový míček, nerozbitnou vánoční kouli, barevnou prachovku na tyčce, klubíčko vlny nebo zátky z PET lahví.
Ideální hračka je taková, která splňuje i další funkce – napomáhat dobrému trávení, obrušování drápků nebo dobrému výhledu po bytě.
Nejlepší hračka je společník ke hře; a nejsou-li po ruce jiná koťata nebo dospělé kočky, dobrácký pes nebo třeba andulka, je to role automaticky pro vás. Hračkou by však neměla být pouhá ruka chovatele.
V prodejnách s kočičími potřebami jsou dobře zásobeni a mohou nabídnout různé domečky s průlezy, šusťákové tunely, různé typy škrabadel, závěsné hračky s chrastítky, kožené myšky s rolničkou v útrobách, králičí pacičky, sisalové kuličky s pírky, myšky na stojánku a pružině, míčky v klícce, fleecové kuličky nebo třeba decentrické míčky.


PRAKTICKÁ HRAČKA: ŠKRABADLO

Kočka potřebuje pravidelně obrušovat své drápky. Každá domácnost, kde žije kočka, dříve nebo později škrabadlo i ve svém vlastním zájmu pořídí. Jen tak lze zabránit obrušování drápků na nábytku dřevěném, čalouněném i koženém. Existují také speciální škrabací rohy, které se připevní na nábytek tam, kde se kočka chystá "udeřit". Otázkou je, zda nakonec připevnění těchto náhražek nezpůsobí na nábytku větší škody, než kočka ponechaná bez škrabadla... a bez dozoru. Šikovný kutil vyrobí škrabadlo pro svou kočku sám, třebas v takovém designu, který bude ladit s vybavením bytu. Škrabací plochy se buď potahují kobercovinou, nebo omotávají sisalem. Typy prodávaných škrabadel jsou stejně rozmanité, jako jsou kočičí hračky: základní sloupek, stupňové škrabadlo, škrabadlo vedoucí od podlahy až po strop. Tento základ se pak "dovybavuje" různými domečky, plošinkami, sloupky, kruhy nebo jeskyněmi, navíc je můžete dozdobit závěsnými hračkami.
To, že kočce pořídíte škrabadlo, nutně neznamená, že ihned rozpozná jeho účel. Až si začne nový kousek nábytku sama zvědavě prohlížet, pomáhejte jí tlapkou přejíždět po škrabací ploše, případně sami lehce zaškrábejte svými prsty. Pokud kočka přes vaši veškerou snahu a vynaložené výdaje začne škrábat na nesprávném místě, ihned ji přeneste ke škrabadlu a lekci zopakujte. Některé kočky dobře vědí, k čemu škrabadlo slouží, ale přesto to budou vytrvale zkoušet tam, kde se to nesmí; prostě jen proto, aby upoutaly pozornost.
A pamatujte: opakování – matka moudrosti!


I DOSPĚLÁ KOČKA SI POTŘEBUJE HRÁT

Hra a hračky jsou důležité pro kočky všeho věku. Ani u kočičích seniorů nezapomínejte na hraní a správný výběr hraček. Hračky zabrání tloustnutí a pohodlnosti, udržují kočku aktivní, veselou a v dobré kondici – a o tom to je.
Čerpáno z časopisu Planeta zvířat.
Doufám, že se Vám moje stránky líbí a že se sem znovu vrátíte...

Malesina.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one