Malesina :-)
460-.JPG

MALESINA*CZ

268-.JPG

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (65 | 90%)

Které domácí zvíře je vaše nejoblíbenější?

Kočka (83 | 72%)
Pes (13 | 11%)
Papoušek (3 | 3%)
Křeček (4 | 3%)
Morče (3 | 3%)
Králík (6 | 5%)
Jiné (3 | 3%)

Kolik máte doma koček?

1 (21 | 22%)
2 (45 | 46%)
3 a více (18 | 18%)
Sestavuji aktuální kalendář ...


Doporučená literatura

Zajímavé knihy, které Vám pomohou orientovat se v plemenech koček, chovu koček, péči o kočky a poskytnou Vám spoustu důležitých informací:
Velká encyklopedie koček.jpg
Název : Velká encyklopedie koček
Autor : Esther Verhoef-Verhallen
Nakladatelství : Rebo

Popis : Při výběru čistokrevné kočky je většinou rozhodujícím faktorem její vzhled. Proti tomu nelze nic namítat, pokud ovšem člověk počítá také s charakterem zvířete a s tím, kolik péče a pozornosti mu bude muset věnovat. Všechny důležité informace, které byste měli znát, než si kočku pořídíte, najdete právě v této encyklopedii. Kromě známých plemen jsou zde uvedena i některá zajímavá plemena nová, která zatím nejsou uznána všemi chovatelskými stanicemi.
Název : Chov koček
Autor: Marie Říhová
Nakladatelství : Grada

Popis : Po delší době se všem milovníkům koček dostává do rukou publikace, která se věnuje chovu koček v celé šíři. Vedle tradičních, zkušenostmi ověřených postupů v péči o kočky i o jejich odchovu tu najdou informace nanejvýš aktuální, zejména o nových objevech veterinární medicíny z oblasti diagnostiky a prevence nemocí. Kniha je napsána na vysoké profesionální úrovni, zároveň však srozumitelná pro laiky. Autorka je zkušená chovatelka s dlouholetou praxí a zároveň majitelka chovné stanice.
Chov koček.jpg
Naše kočka.jpg
Název : Naše kočka
Autor : Ulrike Müller, Monika Wegler
Nakladatelství : Vašut

Popis : Než si pořídíte kočku, zevrubně se informujte o tom, jaká kočka se k vám hodí a na co musíte myslet při jejím výběru. Správný chov a péče: Co vaše kočka potřebuje, aby se jí vedlo dobře. Správný chov podle druhu a zdravá výživa. Naučte se rozumět kočce a umět ji zabavit: Co všechno kočka může, jak získáte její důvěru a jaké hry ji nejvíc baví. Střípky ze světa koček: Zajímavé informace o životě kočky. Problémy při chovu kočky a jak na ně správně reagovat. Právní otázky: Odpovědi na všechny otázky spojené s chovem koček z právního hlediska.
Název : Co nám říká kočka
Autor : Helga Hofmann
Nakladatelství : Vašut

Popis : Jak se snadno naučit kočičí řeči! Naše sametové tlapky mají k vyjadřování spoustu možností. Vedle předení, mňoukání a prskání využívají i svou rozmanitou tělesnou řeč, když nám chtějí něco sdělit. Odhalte tajemství kočičí řeči a naučte se správně interpretovat každé jejich jednání. To do vašeho vzájemného vztahu vnese harmonii. Tento rádce řady JAK NA TO objasňuje, jak kočky komunikují mezi sebou, jak mluví se svým člověkem a jak vy můžete přispět k tomu, aby vám kočky rozuměly. Řada cenných tipů a nápadů vám pomůže vyhnout se nedorozuměním ve vašem každodenním soužití.
Co nám říká kočka.jpg
Plemena koček.jpg
Název : Plemena koček
Autor : Olga Thámová, Zdeněk Gorgoň
Nakladatelství : Aventinum

Popis : Kočka - záhadná, půvabná a elegantní, nikdy nezkrocená, bránící si svou hrdost a šarm. Byla domestikována, ale zachovala si svou důstojnost. Bohatě ilustrovaná publikace představuje plemena koček a barevné variety podle FIFe, mezinárodní federace chovatelů koček. Zaujme každého milovníka koček a pomůže v orientaci v nepřeberné škále plemen koček, které můžeme vidět na výstavách.
Úvodní část knihy obsahuje výčet největších světových organizací a klubů chovatelů koček, přehled barevných variet podle FIFe, zbarvení srsti a exteriérové znaky podle EMS, základní poučení o genetice a genetických vlivech na zbarvení srsti.
Jednotlivá hesla charakterizující více než stovku plemen jsou řazena abecedně a přinášejí kromě přesného popisu vnějšího vzhledu (tvar hlavy a těla, zbarvení očí a srsti včetně možných odchylek a variant, délka srsti, tvar a délka uší, nosu, tlapek) také zajímavé informace o původu, historii a povaze plemene, jeho specifika a zajímavosti. Encyklopedii doprovází praktický rejstřík českých názvů plemen a barevných variet a slovníček méně známých výrazů. Na téměř 200 ilustracích a 120 fotografiích jsou jako v první knize u nás zachyceny nejnovější změny ve vzhledu některých plemen.
Název : Kočky - poznáváme a určujeme
Autor :
Nakladatel : Svojtka & Co.

Popis : Kočky bezesporu patří k nejoblíbenějším domácím mazlíčkům. Chcete-Ii lépe porozumět chování vaší kočky domácí, či se chystáte přihlásit svého perského kocoura do další soutěže čistokrevných koček, pak určitě sáhněte po této publikaci. 160 barevných fotografií a přehledné texty informují o vývoji, historii, šlechtění a chovu koček a popisují všechna plemena, která jsou uznána v Evropě a Americe.
Kočky poznáváme a určujeme.jpg
Svět koček.jpg
Název : Svět koček
Autor : Marcus Schneck, Jill Caravan
Nakladatel : Svojtka & Co.

Popis : Tato kniha je nepostradatelnou příručkou pro všechny milovníky koček. Je plná cenných informací a půvabných ilustrací. Obsahuje vyčerpávající barevnou část popisující a ilustrující nejpopulárnější plemena na světě. Vysvětluje myšlenkové procesy, motivace a chování koček, které vám pomohou pochopit ji a komunikovat s ní. Najdete v ní zajímavé rady, jak ji pozorovat a uvádí na pravou míru mnohé mýty o kočkách. Poradí vám, jak své kočce zajistit zdravý a štastný život.
Název : Kočky - atlas do kapsy
Autor : Dr. Bruce Fogle
Nakladatel : Cesty

Popis : Více než 60 známých i zcela neobvyklých plemen. Přes 500 speciálně pořízených barevných fotografií. Popis jednotlivých plemen, jejich charakteristika a historie. Stavba těla koček, genetika, zbarvení a typy srsti. Podrobně a přehledně zpracované informace. Názorné grafické značky usnadní srovnání vlastností plemen (atlas do kapsy).
Kočky atlas do kapsy.jpg
Kočka.jpg
Název : Kočka
Autor : Katrin Behrendová
Nakladatel : Vašut

Popis : Odbornice na chov koček Katrin Behrendová vysvětluje, jak kočku vychovávat a jak o ni správně pečovat, aby byla zdravá a přitulná. Připojuje mnoho praktických rad, jak se o kočku starat a jak ji živit.
Název : Kočka: dopadne vždy na všechny čtyři?
Autor : Marty Becker, Gina Spadaforiová

Popis : Je moje kočka šílená?
Kéž by to bylo tak jednoduché! Vaše kočka je nejspíš úplně normální – v kočičím slova smyslu.
Vaše chytrá kočička vás má velice dobře přečtené (koneckonců na vás upřeně civí, když jste na záchodě). Ale jak dobře ji znáte vy? Po přečtení Kočka: dopadne vždy na všechny čtyři? budete vědět, proč se o nás kočky otírají, jak správně držet kočku v náručí, jak dokážou kočky vyskočit na kuchyňskou linku, aniž by potřebovaly sebemenší rozběh, a proč nám koušou svetry.
Uznávaní odborníci, zvěrolékař Marty Becker a Gina Spadaforiová, vás zasvětí i do těch nejmenších detailů kočičí duše. Může se stará kočka naučit novým kouskům? To se vsaďte! Čekáte miminko? Není důvod dávat kočku pryč. A co koťátka? Dozvíte se vše, co jste chtěli vědět o kočičím sexu, ale báli jste se zeptat.
Naleznete také odpovědi na otázky, které jitří vaši zvědavost: Proč kočkám ve tmě svítí oči? Co způsobuje, že kočky tak blázní po šantě kočičí? Může zvědavost opravdu kočku zabít? Máte otázky? Tato kniha vám na ně nabídne odpovědi. Dopadnou kočky vždy na všechny čtyři? Přečtěte si to!
Kočka dopadne vždy na všechny čtyři.jpg
Tohle je kočičí svět.jpg
Název : Toto je kočičí svět... Vy v něm pouze žijete
Autor : Justine Leeová
Nakladatelství : Práh

Popis : Základní kniha pro všechny milovníky i chovatele koček. Žádná otázka nezůstane bez odpovědi. Jak kočky přemýšlí a co svým chováním vyjadřují? Co potřebují a co jim vadí. Jak je léčit? Dokážou předpovědět smrt nebo rakovinu? A mnoho dalšího.
Dr. Leeová je uznávanou veterinářkou a specialistkou právě na kočičí plémě.
(všechno, co jste kdy chtěli vědět o své chlupaté kočičí šelmičce)
Knihy o kočkách :
Název : Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět
Autor : Vicki Myronová, Bret Witter
Nakladatelství : Ikar

Jedno chladné zimní ráno jde Vicki, vedoucí malé iowské knihovny, vybrat ze schránky vrácené knihy a objeví v ní droboučké, na kost promrzlé kotě, které tam někdo předešlou noc vhodil. Vytáhne zubožené zvířátko z hromady těžkých svazků, a jakmile se jí schoulí do náruče, je rozhodnuto. Kocourek pojmenovaný Dewey podle slavného amerického knihovníka se stane trvalým inventářem knihovny a postupně si získá srdce velkých i malých čtenářů. Kniha se po vydání stala okamžitě světovým bestsellerem. Prodalo se jí kolem milionu výtisků, práva koupilo téměř třicet zemí a jeho osud zaujal natolik, že se chystá i filmová verze.
Dewey kocour z knihovny.jpg
Kočičí povídání.jpg
Název : Kočičí povídání, aneb Jak nám kočky dovolily s nimi bydlet
Autor : Romana Junková
Nakladatelství : Brána

Popis : Máte rádi kočky, kocoury a koťata? Pak je tato knížka určena právě vám!
Povídání o životě s kočkami, o tom, co všechno způsobí náhodou nalezené kotě, co se stane, když se doma neočekávaně objeví dva noví kočičí sourozenci a původní smečka koček domácích se rozroste o další členy, kteří se také rozhodnou s vámi bydlet. Jak se s kočkami spí, stoluje, pracuje a vůbec žije. Jaké to je, když odjíždíte na dovolenou anebo nutně potřebujete vymalovat, a kočky se rozhodnou asistovat (nejen) těmto činnostem.
Vyprávění o kočkách je inspirováno přímým soužitím s nimi – se všemi radostmi i starostmi, které jejich povaha, zvyky a život přinášejí. Jednotlivé kočičí příběhy jsou napsány s vlídným humorem a s pochopením nejen pro kočky, nýbrž také pro jejich lidské spolubydlící. Kniha je laskavým zastavením v dnešní uspěchané době, kdy na prosté a klidné spočinutí, jakým je třeba posezení s kočkou v klíně, jinak zbývá čas věru málokdy.
Název : Kočky mého muže
Autor : Marta Brtníková
Nakladatelství : Ottovo nakladatelství

Povídání o kočičkách, které žily u manželů Brtníkových a po ztrátě autorčina muže žijí s autorkou i nadále. Knížka obsahuje mnoho fotografií, které dokumentují jednotlivé pasáže.
Kočky mého muže.jpg
Sedm koček.jpg
Název : Sedm koček a umění žít
Autor : Jo Coudert
Nakladatelství : PRAGMA

V tomto příběhu Jo Coudertové, která se z New Yorku postupně s přibývajícím počtem koček stěhuje nastálo do svého domku na venkov ve státě New Jersey, nenajdete žádné otřepané fráze, ale rady tak upřímné, že instinktivně poznáte jejich pravdivost a přirozenost jako je pohodlí předoucího stvoření v našem klíně a měkký dotek srsti pod naší dlaní. V sedmi kapitolách, pojmenovaných podle jejích miláčků, líčí nejen radosti a starosti související s těmito živými tvory, ale na základě jejich chování vysvětluje některé lidské povahové rysy. Vyprávění o kočičím životě prolínají úvahy o člověku a jeho počínání.
Doufám, že se Vám moje stránky líbí a že se sem znovu vrátíte...

Malesina.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one